Zbardhen SMS-të mes Ramës dhe ambasadorit të BE. Soreca ne sherbim të Ramës 

 

Ka qenë një moment shpërqendrimi ajo që ka bërë që të rrjedhin disa prej mesazheve në rrjetin social “Whatsapp” midis tij dhe kryeministrit Edi Rama.

 

Bëhet fjalë për ambasadorin e Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, i cili me sa duket ka harruar se mbrapa tij në sallën e Kryeministrisë ishin kamerat e televizioneve, ndërsa prezantohej progres-raporti për hapjen e negociatave.

Ai hap në një moment bisedat me kryeministrin e Shqipërisë dhe kaq ka mjaftuar që ABC News të fokusojë disa prej mesazheve.

Rama i shkruan në anglisht ambasadorit, ndërsa ai i përgjigjet në italisht, vendi i tij i origjinës.

mesazhi-2-768×269

Bëhet fjalë për një bisedë të zhvilluar pak ditë më parë dhe është Rama ai që i dërgon një raport të situatës nga i cili zbulohet një fjali ku thuhet se:

“Basha do të humbiste mbështetjen e ndjekësve të tij më të fortë”.

Më pas Rama përmend kreun e Partisë Republikane Fatmir Mediu që nuk kuptohet ku ka kërkuar të shtyhen zgjedhjet lokale me 6 muaj.

Mesazhi i Ramës: Mediu u ndal në lidhjet ndërmjet Ramës dhe krimit të organizuar dhe korrupsionit: e vetmja mënyrë për të pasur zgjedhje të lira dhe të ndershme ishte që të shtynin zgjedhjet (me gjashtë muaj) dhe të fokusoheshin në kushtetutë.

Soreca: Çmendur!.

Rama: E pe?

Soreca: Po, e pabesueshme!

Në bisedë thuhet se Mediu i ka deklaruar OSBE-së se sulmi ndaj rezidencës se Borchard ishte i papranueshëm por se bëri PD, por LSI.

Në telefonin e këtij të fundit më pas është një mesazh i ditës së mërkurë ku ai e uron Ramën për vendimin e Komisionit Evropian që rekomandoi çeljen e negociatave.

1

Te lidhura

Shenjat që do t’ju lejojnë të njihni bashkëshortin tuaj shpirtëror

“Do të të kujtoj sa të jem gjallë”, Mozzik i trishtuar për humbjen e madhe

Njihuni me 28-vjeçaren që vuan nga një çrregullim i rrallë, e bën të duket më e madhe në moshë (FOTO)

Yllka Mujo dhe Princeshë Elia nuk i rezistojnë ushqimit edhe në ecje

Modelja shqiptare dhe e bija thyejnë ligjin në Mal të Zi: Mos i trego babit (FOTO)
Shfaq komente
Flights In Albania At Ridiculously Low Prices
Save70.com
|
Sponsored
New Website Finds the Cheapest Flights from Fier
Trips Shop
|
Sponsored
Play this Game for 1 Minute and see why everyone is addicted
Desert Order
|
Sponsored
This Photo Has Not Been Edited, Look Closer At The Hole
Trendchaser
|
Sponsored
Man decided to file divorce after he had taken a closer look at this photo!
Just Perfact
|
Sponsored
She sticks a rose stalk into a potato and look what happens a week later! Amazing!
ReadBakery
|
Sponsored

The Most Beautiful Royal Women
Hooch
|
Sponsored
Surrogate Mom Who Gave Birth to ‘Twins’ Learns One Is Her
PostFun
|
Sponsored
These Twins Were Named “Most Beautiful In The World,” Wait Till You See Them Today
Give It Love
|
Sponsored
World’s Scariest Bridges
Viral X Files
|
Sponsored
Five Herbs to Block Joint Pain
Nutrition Expert
|
Sponsored
Top Seven Super Foods for People Over 50
Health & Human Research
|
Sponsored
Gazetarit të radios i nxjerrin videon duke bërë seks në redaksi
Panorama Online
Denoncimi/ Shefi i Krimeve u thotë të dhunuarve: Shko ankohuni tek Edi Rama
Panorama Online

Opinion

Shqipëria që duhet të ishte
May 30, 2019
ENIO CIVICI

Edi Rama, që bllokonte vizat me çadra dhe integrimin për prefektin e Fierit
May 30, 2019
PETRIT VASILI

Fantazma e diktaturës mbi universitetet te propozimet e Gjermenit
May 29, 2019
ARTAN FUGA

Reforma në Drejtësi dhe drejtësia e munguar!
May 29, 2019
LUAN RAMA

Ne nuk duhet të lamë ma shqiptarë të tjerë pa atdhe!
May 29, 2019
ROMEO GURAKUQI
Na Kontaktoni
Per reklama, spote publicitare dhe bannera kontaktoni me redaksine Tone me ane te postes elektronike: [email protected]

Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane.

Fax: 00355 42 403 206
Tel: 00355 42 403 207/08/09
E-mail: [email protected],
[email protected], [email protected]
Website: www.panorama.com.al
Subjekti: Panorama Group Sh.A
NIPT: K22112005E
Partnerët tanë
Panorama Sport
Hysenbelliu Group
Revista Psikologji
Birra Korca
Universiteti Luarasi
Erjoni Ndertim
Hotel Prestige
Restorant Prestige
Uji Fab
Omnifactor shpk

Gazeta Panorama Online © Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Gazeta Panorama. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Panorames. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i paautorizuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Panorama-s. Shfrytëzimi i materialeve pa lejen e Grupit Panorama është shkelje e te drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. Të gjitha të drejtat Gazeta Panorama Postimi i fundit

Kolegji ‘rrëzon’ Fredi Bejlerin, nuk e lë të kandidojë për Himarën: Zgjedhjet me një kandidat? Mos kthehemi në komunizëm
May 30, 2019

Advertisement
✖✖Advertisement

✖Advertisement

notification icon