Vdekja e McCain, Basha: Kombi shqiptar humbi një mik të madh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi për ndarjen nga jeta të senatorit amerikane, John McCain, duke theksuar se kombi shqiptar humbi një mik të madh.

Basha: Me ndarjen nga kjo jetë të Senatorit John McCain, kombi shqiptar humbi një mik të madh. Luftëtar i pamposhtur për kauzën e lirisë, Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve për liri, demokraci dhe integrim euro-atlantik. Mirënjohje e përjetshme për këtë hero dhe ngushëllimet më të ndjera familjes së tij dhe popullit mik amerikan. U prehtë në paqen e Zotit!