Rama sfidon serish Trump, pushime në Jug të Shqipërisë me djalin e Soros

 

Djali i miliarderit George Soros ka qenë këtë fundjave mik I kryeministrit shqiptar në bregdetin shqiptar të jugut. Ka qene vet Aleksandër Soros ka publikuar edhe një foto në Instagram me kryeministrin Edi Rama.
Në postimin e tij në Instagram, Soros shkruan se është shumë i lumtur që po kalon kohë me Ramën.
“Fantastike të jem sërish në Shqipëri dhe të kaloj pak kohë me kryeministrin Edi Rama, njeriun më vizionar dhe të diskutojmë mbi progresin e Shqipërisë drejt integrimit evropian dhe bashkëpunimit rajonal”, shkruan ai në Instagram.
Goge Soros është sot kundërshtari me i egër i Presidentit te SHBA Donald Trump dhe mbështetës e sponsor i njohur i te majtës ish komuniste ne Shqipëri dhe ne bote .
Nen ndikimin e tij Rama ishte i vetmi kryeministër ne bote qe doli hapur kundër presidentit Trump para zgjedhjes se tij ne krye te Shtëpisë se Bardhe mdaje duke e fyer publikisht ate . U duk sikur pas zgjedhjeve Rama pati një zbythje nga qëndrimi i tij antiTrump por me sa duket jo  dhe ky takim i tij me djalin e armikut me te madh te z. Trupm , George Soros e dëshmon më së miri këtë.