RADIKALET

Nga Lirim Nezha
E vetmja revolte ne Shqiperi qe ka rrezuar shtetin dhe pushtetin ka qene revolta e armatosur ose i etiketuar ndryshe “revolucioni evgjito fshatar i viti 1997”.
Une vete bej pjese tek radikalet.Me pelqen qe opozita te jete me e forte dhe me agresive,por nuk do te isha kurre i gatshem te sakrifikohesha per nje kauze politike.Dhe nuk do te ftoja askend ta bente.
Atehere,a eshte dikush nga keta te thekurit e sotem per radikalizem qe te me thote kur tjeter protestat prodhuan me shume se presion ndaj qeverisjes?
Nese nuk me thoni dot nje rast,atehere heshtni dhe mos e perdorni ndjeshmerine e demokrateve ndaj keqqeverisjes.Mos u perpiqni kot ta adresoni ate kunder lidershipit te PD-se.Pakenaqesite tuaja shkarkojini diku tjeter e ne forma te tjera.
Cfare prisnit ju,radikalet qe nuk u duket gjekundi?Prisnit qe demokratet e thjeshte,ata qe dalin perhere ne balle te turmave,te rrembenin hunjet?Apo mos prisnit qe te shkonim ne proteste me bomba ,granata dhe antitank per te shperthyer dyert e ministrive?
Kur ka qene produktive kjo ne Shqiperi?Me thoni nje rast dhe une heren tjeter do t’ju ndjek pas i armatosur gjer ne dhembe.
Por do t’ju ndjek ama,nuk do t’ju ftoj te me ndiqni…!