Protesta e opozites në 27 janar -Basha e Kryemadhi mledhin kreret e retheve

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon sot një mbledhje me grupin parlamentar dhe  dhe me pas  me kreret  te degeve ne rrethe të kësaj partie takimi i cili  na nisur nhe oren 12

Takimi i Bashës vjen një ditë pas takimit me aletatët parlamentarë.

Në mbledhje eshte caktuar  e datës së protestës së opozitës 27 janari si  dhe menyrat e organizimit te saje .

Edhe Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, mblodhi sot krerët e LSI në rrethe.

Në mbledhjen e nisur në orën 11:00 kryetarja Kryemadhi u ka bërë thirrje krerëve në rrethe të ngrejnë strukturat në këmbë kundër kryeministrit “të drogës dhe të varfërisë.

“Organizim kapilar i LSI-së për rezistence pa kompromis ndaj banditizmit qeveritar. Rezistencë në të gjitha frontet në çdo familje dhe në çdo shesh. Fronti i gjerë kombëtar opozitar përballë rilindjes se vetmuar të lidhur me krimin.”

Takimi i Kryemadhit me drejtuesit e LSI vjen në kuader të organizimit dhe përgatitjes së protestave të opozitës.