Përfundon takimi i Bashës me ambasadorët perëndimorë :”No coment ” për mediat .

Ka përfunduar takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me ambasadorët e vendeve perëndimore në vendin tonë. Takimi ka zgjatur rreth një orë ndërsa të pranisëhëm kanë qenë, ambasadorja e SHBA Yuri Kim, Ambasadori Gjerman, Peter Zingraf, ambasadori i BE, Luigi Soreca ,ambasadori britanik në Shqipëri Alstair King-Smith.

Zoti Basha nuk bëri asnjë koment pas përcjelljes se ambasadorëve  jashtë selisë se PD . Takimi vjen një dite pas tensionit tensionit të te krijuar pas mbërritjes atje te ish kryeministrit Berisha dhe mbështetësve tre tij,incident që u shoqërua me akuza te ndërsjellta publike midis tij dhe z. Basha .