Opozita vazhdon bojkotin e Komisioneve Parlamentare

Ka vazhduar edhe sot pa praninë e opozitës Komisioni për Ekonominë dhe Financat.
Përfaqësuesit e PD dhe të LSI nuk morën pjesë në këtë mbledhje, ku diskutohet projektligji për buxhetin 2018.
Edhe një ditë më parë opozitë nuk u bë pjesë e diskutimit në këtë komision për buxhetin, me arsyetimin se qeveria është e kapur nga krimi.
Kryetari i grupit parlamentar të PD Edmond Spaho tha se kjo mazhorancë ka rënë, ndaj bëri thirrje për krijim e asaj që opozita e quan qeveri antimafia.
Ndërsa kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili në një dalje për mediat theksoi se bojkotuesi më i madh është Edi Rama, i cili sipas Vasili nuk firmos as dokumentin më me rëndësi të qeverisë së tij.