Myslym Murrizi : Edhe sa ministra të PD do të punësojë Edi Rama

 

Deputeti karizmatik i PD-se ne Qarkun e Fierit Myslim Murrizi i njohur për reagime te forta qe shpesh here kane provokuar debat politik e publik goditur sersih , Kesaj radhe ne shënjestër janë Majlinda Bregu ish ministre e integrimit dhe Dritan Demiraj ish ministër i brendshëm teknik.
Regimin Murrizi e ka bere me një status te postuar ne profilin e vet ne fb.

Ja statusi i plote :

“DEMOKRATET “PYESIN “KUR I TAKOJME

Edhe sa ish ministra te qeverisjes se PD, kane ngelur pa u punesuar nga qeveria Rama???

Majlinden e pame qe falenderoi Ditmirin e Sules thone, Dritanin e lexuam qe falenderoi Olten e
“ SUDES”( gjallices).

Nuk na ze gjumi rehat thone po nuk mbaroi punesimi me kohe te plote i ish ministrave, deputeteve, drejtoreve dhe funksionareve te PD-se , ne kete qeveri, se jo pak kontribut kane dhene te shkretit qe Rama te jete sot kryeminister.

Ju dhashe “ kurajo” duke i sqaruar se edhe ata qe nuk kane filluar pune, e kane mare ndonje TENDER me miliona EURO.

Ahhh me thane, na qetësove se ishim me gjak ngrire. “