Maska e rilindjes dhe kopilat e diziformimit!

 

Nga Bujar Vreto *

Qe Rama eshte dizimformues, manipulator dhe hipnotizues i opinionit publik kete e dine te gjithe por te sillet si kopil pa kapote e provoi sonte me skenaristin Taulant ne TOP SHOW ku perballe kishte nje mashtrues, gjasme eshte student dhe drejtues i FRPD-se ne Librazhd (sa turp).

Me thene te drejten e kam ndot te shkruaj per kete peme pa kokrra per kete njeri qe punen e veteme ne jete ka mashtrimin duke fituar eksperience me kalimin e kohes ne kete rol por me e keqja eshte se si perdoret nga rilindasi Taulant here pas here dhe hidhet ne rruge si lecke dhe rimerret perseri kur i duhet mjeshterit te sajesave njeriut me halucinacione per drejtuesit e PDSH-se.

Une deklaroj me pergjegjesi te plote si Kryetar i Deges te PD-se por dhe si nje bashkeudhetar i demokrateve nga themelimi se ky i perdoruri si mbetje nuk ka qene kurre drejtues i FRPD-se te Librazhdit as dhe i fshatit Librazhd Katund ku ka lindur dhe banon. Ky tipi leh gjithmone kur i duhet Taulantit apo te treteve per nje kothere duke anatemuart figurat e PD-se dhe hesht gjithmone kur bashkefshataret e vet e marrin me shpulla per anomalite qe ju sjelle nepemjet mashtrimeve ( lexova me lart se eshte dashamires i pemeve me erdhi habi se aji mbareshtoi nje tufe me dhi por dhite pemet i shkaterruan dhe cobanet u larguan).

Nje pyetje kam per kete artikullshkruesin (temadites.com) pse behesh pjese e mjeraneve apo je mjeran si te lart permendurit?! Futu tek fb i te perdorurit dhe shiko me vemendje te gjitha postimet apo shperndarjet e tij ka ndonje lidhje me FRPD-ne apo eshte nje miop iTaulantit dhe shpures se tij?!.

Temadites.com, Nqs ke pak dinjitet kerko falje FRPD-se te Librazhdit dhe hiqe ate shkrim se studentet nuk perfaqesohen nga faqezinjte as nga sharlatanet e perdorur qe nuk kane lexuar nje liber ne jeten e vet, jo me te perfaqesojne eliten e ardheshme te vendit. Studentet e vertete jane vetevetja dhe do ja dalin dhe nuk do tolerojne askend qe perpiqet me format e sigurimit te shtetit ti manipulojne.

REALITETI ESHTE KY..

*Kryetari i Deges PD Librazhd