Lutemi për popullin grek

Nga Fatmir Gjoci

Tragjedi e madhe per popullin mik Grek, gjendje tmerri…..,deri me tani 74 te vdekur dhe 188 te plagosur nga zjarri i rene dje me 23-07-2018 ne zonat e periferise se Athines, ku dhe tani ne keto momente zjarrefikesit vazhdojne perballjen me flaket perbindeshe.
Demet materiale te pallogarituara, rreth 2000 shpi te djegura etj etj…
Solidarizohemi ne kete dhimbje te madhe me popullin mik Grek, ku mijera e mijera Shqipetar jetuan prej 3 dekadash, ku sot o kurre duhet te lutemi Zotit te bej me te miren per te gjithe ata njerez qe u perfshine ne kete katastrofe te papritur.
Shprehim ngushellimet me te sinqerta te gjithe familjeve qe humben jeten e njerezve te tyre te dashur.
Urojme sherim te shpejte te plagosurve dhe le te shpresojme qe mos te kete me viktima.
Sigurisht qe ne kete tragjedi jane perfshire dhe bashkeatdhetare tane, ku jetojne dhe punojne ne keto zona.
Shprehemi qe Jemi bashke ne keto ore dhimbjesh teper te veshtira dhe qofshin te kaluara!!

Kryetari i PD per emigrantet ne Greqi, Fatmir Gjoci