Luan Baçi: Nuk na friksoni dot . Do ta rrëzojmë qeverinë tuaj

Nga Luan Baçi *

Pas mesnate, gjithe policia e Fierit, njelloj si hajdutet, po shkojne ne çdo shtepi, te qytetareve Fierak.
Po shoqerojne dhe po arrestojne, qytetar te ndershem, qytetar qe protestuan sot paqsisht, pa as me te voglin incident.

Po mire mor sherbetore te perulur dhe te korruptuar, te Rames, nuk prisnit dot, deri neser , ti shoqeronit dhe ti merrnit ne pyetie, protestuesit, bashkqytetaret tuaj ?

Veprimet tuaja jane te pa ligjshme, ju kerkoni te intimidoni, qytetaret, u beni presion, doni ti friksoni.

Si nuk u vjen turp, per pyetiet qe u beni.
Kush ju organizon?
Kush ju drejton ?
Kush ju paguan ?

Po nuk e dini, po ju’a themi :
Partia Demokratike e Shqiperis dhe opozita e bashkuar, te gjithe ne qe na shikoni aty çdo dite, ne krahe te tyre, ne krye te tyre.

Ndersa sa per te paguar, na ngaterroni me veten, tuaj, se ju jeni mesuar, me shit blerie, ne as paguajme njeri dhe as nuk na blen dot askush.

Edhe per nje gje te jeni te sigurte,

Do vij shpejte dita qe te jepni llogari per veprimet, tuaja te paligjshme, si militante te Rilindjes dhe jo ashtu siç duhet, si profesionist dhe ne sherbim te qytetareve, nga taksat e te cileve, paguheni.
Natyrisht, pjesa me e madhe tuaja, jeni per tu pershendetur, keto fjale jane per ata, qe flasin, jo ne emer te ligjit por ne emer te partis.

Dhe qe tashme jane te identifikuar.

Dhe e fundit :

Ne do te vazhdojme te protestojme, nuk do te ndalojme, ne nuk friksohemi, ne jemi shume dhe po behemi çdo dite dhe me shume, ashtu si ishim sot, me mijra.
Ne nuk do te ndalojme deri ne rrezimin e qeverris me te korruptuar dhe me te paafte, te planetit.

RAMA IK RAMA IK RAMA IK.

*Kryetar i PD-Fier