Luan Baçi : Fieri nesër në protestë, do të bllokohet aksi rrugor tek Rotondo e Sheqit…

Kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi përmes një postimi në profilin e tij në Facebook tregon edhe motivet pse do të protestojnë nesër fierakët.

Ai thotë se ata që do të mblidhen në rrethrrotullimin e Sheqit, janë prindër që dalin për fëmijët që po ikin jashtë shtetit, ata që s’kanë me çfarë t’i ushqejnë për shkak të mungesës së një vendi pune, protestojnë fermerët që po iu kalben prodhimet, tregtarët që po detyrohen të mbyllin bizneset e tyre prej taksave të larta.

E vetmja zgjidhje sipas tij është largimi i qeverisë Rama.

Postimi i plotë:

Te nderuar bashkqytetar, Fierak, neser te ejnten dt 25 prill, ora 17 te Rotondo e Sheqit, shume qytetar Fierak dhe te zonave per rreth, kane njoftuar se do te dalin ne proteste.

Protestojne, per femijet tane, qe po largohen, çdo dite, nga vendi yne.

Protestojne, pasi jane te pa pune, dhe nuk kane, as ushqimin e perditshem, per familjen e tyre.

Protestojne, sepse nuk paguajne dot taksat e larta, te biznesi i tyre, dhe po falimentojne, çdo dite..

Protestojne per tarifat e studenteve, femijeve te tyre, qe, jane te paperballushme.

Protestojne fermeret, per, koston e larte te prodhimeve te tyre, mos subvecionet e qeverris dhe ,mos shitjen e prodhimeve te tyre, deri ne falimentim te plot.

Protestojne ,per çmimin me te larte te naftes ne rajon.

Protestojne, per ćmimin e larte te energjise dhe faturat afrofe

Protestojne, per çmimin e larte te ujit.

Per faturat afrofe dhe mos furnizim, ne 24 ore.

Protestojne, per taksat e larta dhe te pa justifikushme lokale, dhe pamundesin e pageses se tyre..

Protestojne, per vjedhjet grabitjet dhe pasigurin e perditshme.

Protestojne, per, vjedhjet, e Qeverris dhe papergjegjshmerin e saj, ndaj popullit te vet.

Popullit i ka ardhur ne maj te hundes.

Shqiptaret, jane, te braktisur dhe pa shprese.

A’ nuk kane te drejte te ngrihen ?

A’ nuk kane te drejte te protestojne ?

A’ nuk duhet te jemi te gjithe bashke ?

A’ mund te zgjidhen dhe te marrin rruge te gjitha keto, me kete Qeverri dhe kete kryeminister te degraduar, hajdut, batutaxhi dhe te papergjegjshem ?.

Jo nuk mundet !

Ka vetem nje zgjidhje.

Qeverri tranzistore, me mandat te posaçem, per garantimin e zgjedhjeve te lira, te ndershme, ku te vendos sovrani dhe jo bandat e lidhura me krimin dhe politiken.

Zgjedhje pa Partin Demokratike, nuk ka.

Ne do te pamundsojme çdo tentative, per zgjedhje fars, me opozit fallso.

Ne jemi te vendosur dhe ne krahe te Qytetareve tane.

Rama Ik Rama Ik.