Kryetari i PD Librazhd mesazh nga qelia për protestën: O sot, o kurrë!

 

O SOT O KURRE!

Nga Bujar  Vreto

Te dashur bashkqytetare Librazhdas, o sot o kurre! Eshte momenti te dalim ne mbrojtje te Demokracise, ne mbrojtje te fjales se lire, ne mbrotje te pluralizmit politik, ne mbrotje dhe ne mbeshtetje te liderave te Partise Demokratike respektivisht per deget Librazhd dhe Perrenjas Z. Bujar Vreto dhe Z. Arjan Karriqin njekohesisht dhe te dy demokrateve te tjere
Z. Bujar Kojku dhe Z. Dash Bojes te cilet u denuan padrejtesisht nga gjykata e Elbasanit duke vertetuar dhe nje here akuzat e Partise Demokratike Shqiptare qe drejtesia nuk funksionon por eshte vegel ne duart e Ed-ver Droges. Kurajo Cuna, ora e djetesise po afron, ora e fitores po troket. Eshte koha te behemi te gjitha bashke per ta shporrur kete qeveri dhe kliken kriminale te instaluar prej saj ne cdo qelize te shtetit.

Sonte ne ora 20.00 perpara Kryeministrise te grumbullohemi te gjithe dhe ti tregojme Horrit se kush eshte shumice ne kete proteste madheshtore ku do te marr pjese i madh e i vogel ne mbrotje te vlerave dhe aspiratave per nje Shqiperi Evropiane, per zgjedhje te lira dhe te ndershme. Ashtu si me 13/06/2019 te tregojme qe jemi njerez qe duam fjalen e lire, te tregojme vitalitet dhe unitet mes vetes ne menyre qe Tao Tao apo tjere qe jane vene ne sherbim te Tao Taos mos e konsiderojne Librazhdin si belik te tyrin ku mund te sillen si te duan.

Populli eshte zgjuar Uragani popullor ka marr udhe, ai qe na quajti te mjere eshte vete i mjere dhe sdo te dije ku te shkoje, sdo gjeje dot vrime miu te futet dhe te jeni te sigurte qe jo vetem ai por e gjithe klika e tij kriminale do te pergjigjet perpara drejtesise. Sado qe mundohen qe te deformojne realitetin apo te fshehin te verteten duke akuzuar Partine Demokratike dhe Opoziten e bashkuar se po sulmon shkolla dhe po i djeg ne te vertet Opozita e bashkuar po kerkon te zbatohet dekreti i presidentit per zhdekretimin e zgjedhjeve.

Ne nje shtet normal gjeja me minimale eshte respektimi i instutucioneve ndaj dhe Opozita e bashkuar kete po kerkon qe te lirohen ambjentet qe mbahen te uzurpuara nga KZAZ duke shperfilluar dekretin e Presidentit porklika e Ripjelljes ka nxjerre Tellallet e vet alla Tao Tao te cilet nga mengjesi ne darke sdine gje tjeter vetem te lehin duke prodhuar dhe fabrikuar sajesa e trillime qe u interesojne atyre si ne Opozite po ashtu dhe ne Pozite pasi sdine te bejne gje tjeter vecse te lehin.

O sot o kurre demokracia eshte ne rrezik vendi rrezikon te bjere ne Diktature ndaj atdheu na therret, ne vend po instalohet nje regjim i tipit Erdogan por ta harroje Ed-Ver Droga Tao Tao dhe zagaret e tyre te cilet per hir te karriges se tyre dhe ofiqeve te pushtetit po e cojne vendin drejt konfliktit civil. Tao Tao e ka pranuar hapur me ze dhe figure qe midis Shqiperise dhe partise ai zgjedh Partine ku per para dhe pushtet eshte gati te sakrifikoje cdo gje dhe nene e baba.

Ndaj sobte be ora 20.00 ejani te gjithe ne shesh pa dallim feje, krahine, bindje e ideje, pertej politikes, pertej ndasive te cfardolloj natyre te behemi bashke per ta shporr kliken mafioze, per ti thene jo rrezikut qe i kanoset vendit, te mbrojme fjalen e lire dhe demokracine, te tregojne kurajo dhe vendosmeri per ta cuar perpara misionin e nisur RAMA IK. T

e tregojne qe jo vetem sjemi frikesuar nga ndalimet arrestimet dhe denimet arbitrare por jemi bere me te forte se me pare, tu tregojme Cunave qe jeni me ta dhe do jemi me ta deri ne shporrjen e ketyre felliqsirave dhe kesaj te keqeje qe ka kapluar vendin.

I sigurte ne vendosnerine tuaj qendresen tuaj mbeshtetjen qe keni treguar dhe tregoni per Partine Demokratike mir u takofshim ne ora 20.00 para Kryeministrise.
Rofte Partia Demokratike Shqiptare.
Rrofte Populli Demokrat i Librazhdit.
Rrofte Populli Protestues
Rrofte Demokracia.