Kapllanaj për Malakstrën .Basha zyrtarizon kandidatin e parë për zgjedhjet lokale

Kapllanaj për Mallakastrën .Basha zyrtarizon kandidatin e parë për zgjedhjet lokale

Kreu I PD Basha ka zyrtarizuar kandidaturën e pare te PD për zgjedhjet lokale të Qershorit 2018 ai është kreu aktual I Bashkisë Mallakastër , Agron Kapllanaj. Lajmi është bere I ditur nga kreu i PD Mallakastër , Arjan Llanaj . Sipas z. Lanaj : Rikonfirmohet kandidatura e z. Agron Kapllanaj për rikandidim në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Me vendim të Kryetarit të PDSH- së z. Lulzim Basha sot në aktivin e degës PD Mallakastër z. Enkelejd Alibeaj bëri prezantimin për rikandidimin e Kryetarit aktual të Bashkisë Agron Kapllanaj. Besimplotë për fitore! Në 16 Shkurt Mallakastriotët do të protestojnë masivisht kundër qeverisjes së Rilindjes dhe Edi Ramës”.