Hidhet shorti i Champions, Ajax-Juventus, e Liverpul -Porto dhe perballjet e tjera 

 

Në Lyon të Zvicrës sapo është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Champions Leagues.
Fati i goglave ka vendosur që Juventusi të përballet me Ajax.
Liverpooli i Xherdan Shaqirit do të përballet me Porto.
Fati i goglave ka vendosur që Barcelona e Leo Messit të përballet me Manchester United.
|Totenham- Manchester City.
Kujtojmë se më 9 dhe 10 prill zhvillohen ndeshjet e para në çerekfinale, ndërsa ato të kthimit pas një jave më 16 dhe 17 prill.
Kompeticioni më i rëndësishëm evropian ka hyrë në fazën më interesante pasi vetëm 4 skuadra do të synojnë biletën për në gjysmëfinale.