Edi Rama-Verbimi antiverior!

Nga Albina Deda

Sot e pame ne Diber kllounin e qeverise.
Po mashtronte dibranet se do i kthente ne nje lagje te metropolit.
Foli me patetizem verbal e me mashtrim financiar pasi ajo qe eshte bere ne rrugen e Arbrit eshte kontribut i qeverise se Sali Berishes.
Le te publikohen shifrat dhe do shikoni se prej vitit 2007 qeveria Berisha ka akorduar fonde pikerisht firmes Gjoka per fillimin e punimeve ne kete segment me miliona euro.
Dhe asokohe jane kryer punimet bazike nga Qaf -Bualli deri tek Ura e Vashes.
Edi Rama mashtron sepse i tille eshte si qenje-produkt i klonuar i mashtrimit.
Ai nuk e ka hallin te Rruga e Arbrit dhe te dibranet.
Hileja e tij eshte se don te kompensoje masakren financiare qe po i dhuron veriut te Shqiperise,Kosoves dhe trojeve etnike me 1 janar 2018.
Pikerisht atehere ai do aktivizoje oligarkine te taksoje rende shqiptaret qe udhetojne ne rrugen e Kombit.
Me nje te rene te lapsit korruptiv ky anti-verior e anti-shqiptar jo vetem shperblen veten e oligarkine por kryen nje akt te rende penaliteti ndaj veriut te Shqiperise.
Keshtu si ky monster baballaret e tij biologjik e politik e masakruan Mirditen,Lumen,Tropojen e Kosoven ku mbyten me gjak nacionalizmin.
Ky i verber nga urrejtja harron se vete eshte enklave i pa gen.
Ndersa ato troje qe kerkon ti tatoje,ti masakroje,ti lincoje jane thembra e Akilit e ketij kombi.
Jo per keshille se armikut te genit tim nacional nuk i jap keshille por vetem per kujtese i them Edi Rames:
Kujdes se keto vende qe ti po i trajton si pushtues kane pare uzurpatore me barbare,carë e pashallare por kurre nuk jane nenshtruar.
Rruga e Kombit eshte rruga e shqiptarise dhe e demokracise dhe jo çiflik i yti dhe i oligarkise. AD