E keqja e madhe e shqiptarit

A.R.DOSTI

 

Nga Adriatik R.DOST

 

Ngrehu Konice nga varri…

…tek ke thene aq bukur e mencurisht

se e keqja shqiptarit ..i vjen nga shqiptari…

 

Mire gjithe vitin ju a sollen Shqiperise e shqiptareve ne maje te hundes .. mire qe nuk japin e shfaqin ne ekranet e tyre dicka te gezueshme, njerezore e familjare si prag-festash qe eshte ….por keto lloj mediash te poshtera, servile, bythlepirese ,mercenare e te neveriteshme shqip-folese kane vendosur qe shqiptareve te gjore t’jua zene edhe festat e vecmas edhe Vitin e Ri ne gryke…

 

Ne menyren me neveritese e te perbuzeshme po ju sjellin radhazi cdo nate ne kete jave te fundit te vitit neper ekranet e tyre televizive te baltosura e zhulse figurat me te urryera e me te ndyra te atij vendi… dhe fajtoret e pergjegjesit kryesore per gjendjen e sotme vajtuese e katastrofike te Shqiperise e shqiptareve..

 

E nisen me kllounin ,mashtruesin e hipokritin Erion Veliaj…e vazhduan me kriminelin e lindur e komunistin stoik e te pa ndreqshem Gramoz Ruci..me pas me Banditin me Cizme e antishqiptarin qe shqiptarizoi grekun Janullatos.. Ilir Meta ..e sot po e pasurojne me Gogolin, Lugatin e Kucedren Edvin Kristaq Rama…

 

Sipas planit ..duket se ne naten e nderrimit te viteve do ta mbyllin me nje interviste te gjate te kufomes se gjalle …te vdekur e te pa tretur …por ende te pa kallur Nexhmije Hoxhes ..kush e helmoi Enverin ..dhe kush e vdiq Nexhmijen per se gjalli…

 

..Dhe kaq duhet ..e shqiptaret e shkrete jo qe nuk do kene dot rast ti gezohen vitit te ri..por perkundrazi ai do tu dale ne enderr gjate 365 diteve pasuese te tij sikur te ishte Djalli e Shejtani vete me brire…

 

Ptuuuuuu u shofshi fare e keqe e rrace muti …jo vetem njerez te medias qe nuk mund te quheni ju ..jo vetem shqiptare qe s’jeni as ne gen e as ne gjak..jo vetem qe as si njerez normale nuk mund te klasifikoheni dot…por ju jeni te paret qe meritoni litarin ne qafe e plumbin ballit..ne menyre qe ai vend e ai popull te shpetoje njehere e mire nga pleherat e qelbesirat e ndyra te llojit e sojit tuaj unikal..