Browsing Category

OPINION

Edi Ramës po i sosen ditët

Nga Erl Kodra Ishte tejet interesante të shohësh reagimet e panelistëve pas intervistës së mbrëmshme të Ambasadores Yuri Kim. Të gjithë përpiqeshin të intepretonin fjalët e akullta të Ambasadores sipas mendimit të tyre, përveç Baton…

Ne presim se jemi mësuar, fëmijët tanë jo

Nga Ndriçim Mehmeti Femijet, prinderit ne si shoqeri e meritojne nje shpjegim, qofte edhe i paarsyeshem. Femijeve, prinderve, ne si shoqeri meritojme nje shpjegim, qofte te paarsyeshem, qofte edhe ne stilin alla Rama, " se keshtu dua…

Çfarë na faktoi video e Elbasanit?

Nga Sidi Hasanaj Sot gazetarja K.Lala publikoi një video ekskluzive të vrasjes së K.Xhuvanit në Elbasan. Video nuk ka kënd të mirë dhe duket sh pak, por mjaftueshëm! Viideo e përplasjes PD kundër Bandat e Suel Çelës dhe Ballës në…

Tritan Shehu dhe Komisioni e Mumifikimit

Nga Indrit Vokshi Ish deputetja Lalja Përnaska i paska thënë Tritan Shehut se duhet tu hapin rrugën të rinjve. Posi-posi. Ata edhe pak do krijojnë Komisionin e Mumifikimit. Do i balsamosin pasi ata nuk ikin kurrë e ska as mekanizma për…

Për hajër shkrirja Sali-LSI

Nga Indrit Vokshi Do bëjnë primare të përbashkëta "dy partitë bashkë". Presim që ata të cilët na thonin se nuk do shkrihemi me Ilir Metën, nuk lejojmë të shkrihemi me Metën etj. sot të distancohen nga Sali Berisha. Sdo distancohen, kjo…

Demokratët po kërkojnë partinë…

Nga Zef Ndreka Pothuaj të gjithë drejtuesit politik të Qarqëve që kishte vëndosur zyrtarisht Basha në zgjedhjet parlamentare të 25 - prillit të vitit të kaluar , kanë "tradhëtuar" PD-në dhe kanë kaluar me partinë familjare të Foltorës së…

Agonia e Partisë Demokratike

Nga  Erl Kodra Sikur gjërat të ishin ndryshe, ndryshe do ishte edhe gjendja jonë. Por nuk janë, dhe sigurisht hallet tona vetëm do shtohen. PD është në asfiksi të plotë, e pafuqishme dhe e paaftë të largojë të keqen që po e grryen nga…

Shërbimi i fundit i Berishës për socialistët…

Nga Zef Ndreka PD-sa më shpejt të ndahet nga Foltorja , është në favor të saj , të Shqipërisë dhe të shqiptarëve . Foltorja e Berishës , pas shpalljes non grata të tij nga USA-të , u përdor padrejtësisht dhe qëllimisht në dëm të Partisë…