Browsing Category

SPORT

Lufta/ Abrahamovich dorëzon drejtimin e Chelseat

Manjati rus, Roman Abrahamovich, ka dorëzuar “administrimin” e Chelseat te drejtuesit e fondacionit të tij të bamirësisë. “Gjatë pronësisë sime gati 20-vjeçare të Chelsea FC, gjithmonë e kam parë rolin tim si kujdestar i klubit, puna e…

Joshua Kimmich dhe problemet e tij me Coronën

FC Bayern nuk mund të llogarisë me lojtarin Joschua Kimmich deri në fund të vitit. Arsyeja: pasojat e infektimit me virusin Corona. Kimmich shkaktoi debat për shkak të refuzimit të tij të vaksinohet. Joschua Kimmich thjesht nuk…

Hansi Flick ia kthen shpirtin kombëtares gjermane!

DW Gjermania u kualifikua për Kupën e Botës 2022, pas fitores mbrëmë kundër Maqedonisë së Veriut. Trajneri i ri Hansi Flick ka shënuar pesë fitore në pesë ndeshje, një bilanc shumë i mirë. Pesë fitore në pesë ndeshje dhe bileta për…