Browsing Category

RAJONI

Forumi i Prespës për Ballkanin Perëndimor

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut vazhdoi sot për të dytën ditë forumi i njohur si “Dialogu i Prespës” në të cilin folën zyrtarë amerikanë e evropianë dhe drejtues të qeverive të shteteve të rajonit të Ballkanit Perëndimor. Debati u…

Brukselin apo Moskën? Vendos, zoti Vuçiç

Nga Volker Wagener DW Presidenti i ri i Serbisë është presidenti i vjetër. Tani rëndësi ka ajo që do të bëjë Aleksander Vuçiçi, i cili do ta fusë vendin e tij në BE e megjithatë qëndron besnik i fortë ndaj…

Fituesit dhe humbësit e zgjedhjeve në Serbi

RFE Me fitoren në rundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Serbi dhe me gati 60 për qind mbështetje nga qytetarët, Aleksandar Vuçiq është fitues i zgjedhjeve, por Partia e tij Përparimtare Serbe (SNS) ka shënuar rezultat më të dobët…

Serbët nga Kosova shkojnë në Serbi për të votuar

Autobusët në Mitrovicë të Veriut që po transportojnë serbët për në Serbi, për të votuar në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale serbe. Autobusët në Mitrovicë të Veriut që po transportojnë serbët për në Serbi, për të votuar në zgjedhjet…