Basha :Vajza e përdhunuar e detyruar të gënjejë per ti mbijetuar bandës së Rrajës

Kreu i PD-se Basha ka reaguar sot ne profilin e vet ne fb per faktin qe vajza e përdhunuar dhe torturuar nga dajli i deputetit socialist Rahaman Rraja ka ndryshuar deklarimet publike mbi ngjarjen e rende:

“Është tronditëse të shohësh një të mbijetuar të përdhunimit dhe të dhunës të mohojë përdhunimin dhe torturën për të mbetur gjallë!
Xhisiela e di shumë mirë se çfarë kriminelësh gjakftohtë dhe të pamëshirshëm janë ata, ai që e përdhunoi dhe ata që e mbrojnë përdhunuesin, ndaj ajo bëri sot atë që bën çdo njeri i tmerruar që kërkon të mbijetojë: mbrojti veten dhe familjen e saj.
Rrahman Rraja është pjesë e një prej bandave kriminale që sundojnë dhe terrorizojnë Shqipërinë. Sot në Shqipëri nuk ka më as polici, as prokurori, as drejtësi as parlament. Parlamenti dhe drejtësia kanë rënë, dhe në vend të tyre sundon banda e Ramës, Rrajëve, Habilajve, Bajrëve, Shullazëve me shokë.” – shkruan shefi i opozitës ne statusin e tij ne FB.