Basha me studentët në Durrës: Asnjë hap prapa! 

 

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me studentë e pedagogë në qytetin e Durrësit.
Gjatë këtij takimi, Basha u shpreh se, nuk do të ketë asnjë hap prapa! Ne do ta fitojmë betejën e nisur, sepse kemi me vete rininë dhe studentët! Rinia beson tek Partia Demokratike! Së bashku, do ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa!
Basha tha se Protesta e studentëve solli më herën pranverën, ndërsa komentoi edhe vendimin e disa deputetëve në listat e opozitës që pranuan të marrin mandatin e deputetit. “Protesta e studentëve solli më herën pranverën dhe i parapraiu këtij zgjimi kombëtar dhe bashkimit të shqiptarëve që kanë marrë tashmë vendimin. Zot në shtëpinë e Shqiptarëve nuk do jenë më kriminelët, por do jenë vetë shqiptarët”, tha Basha.
Basha tha më tej se, Vangjush Dako së bashku me Edi Ramën janë kapur duke vjedhur dhe blerë vota. Ata janë peng i krimit.
“Rama u kap bë flagrancë duke vjedhur vota, ndërsa Vangjush Dako e ka vendin në burg. Dako u pasurua në kurriz të qytetarëve. A ka turp më të madh të trajtohen deputetët si bagëti. Shitblerja e deputetëve të rinj në Parlament u duk sikur ata të ishin bagëti”, tha Basha.