Meloni dhe e djathat shqiptare !

Nga Flutura Açka Fitorja e Giorgia Melonit është vullneti i qytetarëve italianë, ata janë “punëdhënësit” e politikanëve. Respekt! Nuk vodhi njeri vota. Nuk do të heshtë njeri nëse preket një votë. Nuk do të presë shpëtimin nga e…

Tritan Shehu dhe Komisioni e Mumifikimit

Nga Indrit Vokshi Ish deputetja Lalja Përnaska i paska thënë Tritan Shehut se duhet tu hapin rrugën të rinjve. Posi-posi. Ata edhe pak do krijojnë Komisionin e Mumifikimit. Do i balsamosin pasi ata nuk ikin kurrë e ska as mekanizma për…

Për hajër shkrirja Sali-LSI

Nga Indrit Vokshi Do bëjnë primare të përbashkëta "dy partitë bashkë". Presim që ata të cilët na thonin se nuk do shkrihemi me Ilir Metën, nuk lejojmë të shkrihemi me Metën etj. sot të distancohen nga Sali Berisha. Sdo distancohen, kjo…

Demokratët po kërkojnë partinë…

Nga Zef Ndreka Pothuaj të gjithë drejtuesit politik të Qarqëve që kishte vëndosur zyrtarisht Basha në zgjedhjet parlamentare të 25 - prillit të vitit të kaluar , kanë "tradhëtuar" PD-në dhe kanë kaluar me partinë familjare të Foltorës së…

Agonia e Partisë Demokratike

Nga  Erl Kodra Sikur gjërat të ishin ndryshe, ndryshe do ishte edhe gjendja jonë. Por nuk janë, dhe sigurisht hallet tona vetëm do shtohen. PD është në asfiksi të plotë, e pafuqishme dhe e paaftë të largojë të keqen që po e grryen nga…

Veproni ose ikni,bashkimi nuk është opsion !

Nga Nebil Çika Pretendimet për "bashkim" të PD dhe daljen me kandidatura të përbashkëta në zgjedhje lokalë duket se nuk janë më një opsion e justifikim, pas deklarimeve të Foltores dhe Partisë së Lirisë për të dalë me kandidatura të…