Ne presim se jemi mësuar, fëmijët tanë jo

Nga Ndriçim Mehmeti Femijet, prinderit ne si shoqeri e meritojne nje shpjegim, qofte edhe i paarsyeshem. Femijeve, prinderve, ne si shoqeri meritojme nje shpjegim, qofte te paarsyeshem, qofte edhe ne stilin alla Rama, " se keshtu dua…

Çfarë na faktoi video e Elbasanit?

Nga Sidi Hasanaj Sot gazetarja K.Lala publikoi një video ekskluzive të vrasjes së K.Xhuvanit në Elbasan. Video nuk ka kënd të mirë dhe duket sh pak, por mjaftueshëm! Viideo e përplasjes PD kundër Bandat e Suel Çelës dhe Ballës në…

Rrethi vicioz i demagogëve .

.Nga Zef Ndreka Demagogët e Shqipërisë , kanë mbi 80 vite që e gënjejnë dhe mashtrojnë popullin e vet të varfër . E kanë marrë në qafë atë . Enver Hoxha që e sundoi për 50-vite , dhe më pas , fatin e shqiptarëve e ndoqën të tjera…