Rrokaqiejt e Tiranës

Nga Artur Roshi * Ditët e fundit është hapur një debat mbi katet pa leje të pallateve shumëkatësh në qendër të kryeqytetit. Të gjithë diskutojnë rreth kateve shtesë, pse janë jashtë lejes, pse janë lejuar nga shteti, pse nuk janë paguar…

Kur shtyp inteligjencën…

Nga Zef Ndreka Ka ndodhur përherë e vazhdon të ndodhë tani ! Kjo ka një aresye të spjegueshme , se intelektualët në përgjithësi angazhohen por nuk rrjeshtohen . Zëri i tyre është i domosdoshëm dhe më i qartë nga të tjerët , pasi në çdo…

Nuk ju do se jeni antikomunistë !

Nga Nebil Çika Para pak kohësh në një bisedë virtuale, kur me tha se vinte nga një familje antikomuniste, e përndjekur politike e diktaturës, i thash Mariglend Doçit ,njërit prej kandidatëve për kreun e FR të Foltores ,se me këto cilësi…

Forumi rinor i PD u vodh, turp për Berishën !

Nga Skerdjan Dhuli Forumi rinor i PD u vodh nga Belind Këlliçi. Turp për PD dhe Berishën Në vitin 2015 me urdhër personal të Sali Berishës dhe me fjetjen gjumë e dorëzimin pa kushte të Lulzim Bashës, u bë kryetar i forumit rinor në PD…

Edi Ramës po i sosen ditët

Nga Erl Kodra Ishte tejet interesante të shohësh reagimet e panelistëve pas intervistës së mbrëmshme të Ambasadores Yuri Kim. Të gjithë përpiqeshin të intepretonin fjalët e akullta të Ambasadores sipas mendimit të tyre, përveç Baton…