“Arrest shtëpie” për Tahirin, Vasili: Veprime lapangjozësh!

Vendimin e arrestit të shtëpisë për Saimir Tahirin e ka komentuar edhe kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Në një status në FB, ai thotë se ky vendim ishte parashikuar nga Kryemadhi dhe sipas tij këto janë veprime “lapangjoze”.

Reagimi i Petrit Vasilit

Kryemadhi parashikoi pike per pike veprimet e lapangjozeve per Tahirin.

Me kete Kryeminister, qe ja kane vene kembet kryq kriminelet s’ka asnje surprize.

Lapangjozet jane kaq te trashe dhe te parashikueshem sa s’bejne me as lajm.

Monika Kryemadhi dhjete dite me pare jua paratregoi te gjitheve estraden qe do shikonin sot.

Ja cthoshte Kryemadhi per keta palaço qe ne 3 maj dhe gjykoni vete:

“Çështja Tahiri” nuk mbyllet me një arrest shtëpie të tij, është një çështje që do të vazhdojë. E kam thënë dhe sot paradite, Tahiri është një ushtar në perandorinë e Edi Ramës.”