Ambasada Amerikane shpall vende te “ lira” pune ne SHQIPERI.

Nga Myslim Murrizi
·
EDHE KETE LLOJ “ SHPALLJE” SE KISHA MENDUAR NDONJEHERE!!!

Ambasada Amerikane shpall vende te “ lira” pune ne SHQIPERI.

Ju ben thirrje gjygjtareve te apelit te aplikojne per KLGJ?????

Kam frike se mos ka ngaterruar postimet qe lajmerojne per aplikimet per vize ne SHBA,me lajmerimin qe ka bere per KLGJ???

Ose do kete qene ndonje lapsus per njoftimet qe jepen per LLOTARINE AMERIKANE, ngaqe keto vitet e fundit ka patur mbi 360 minje Shqiptare qe kerkojne te ikin ne AMERIKE.

Nese nuk ka qene ngaterrese, as per vizat e as per llotarine, une po pres kur do te shpallni vendet e lira ne: prokurori, polici, tatime, dogana, energjitike, arsim, shendetesi, aku, ushtri, bashki e kudo ku ka administrate.

Aman te keqen se mos harroni shpalljen per KRYEPLEQTE, se edhe ata paguhen nga administrata lokale.

Po me vllahuten a jeni konsultuar se si do ti ndani vendet e punes, apo e keni bere çdo gje vete???

Tani nuk ka me nevonje te thote Rama se pune ka, por nuk ka SOCIALISTE(specialiste).

Tani njoftimet i jep xhorxh aleksander sorros, por nepermjet zedheneseve.

Ja dhe KLGJ, u “ zgjidh” perfundimisht.

Neser rreth 27 gjygjtare te apelit do te aplikojne ne fb e ambasades AMERIKANE.

Tani “ reforma” dhe vetingu dhane rezultatet konkrete.

Nje merak kam une per kete
“ njoftimin”?

A jeni konsultuar me Denarin te derguarin e Engjellit, apo ja keni futur kot????

Se ata e dine kush do te jete ne KLGJ.

Apo harrova une se “ ortake” jeni ju dhe nuk prisheni per gjera te shkoqura.

“BRAVO”