Alibeaj: Loja me padi e dalë boje njësoj si gënjeshtrat e Taulant Yaris

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj thotë se inflacioni me padi në Prokurori nuk e shpëtojnë dot Taulant Ballën, ndërsa shtoi se qeveria fsheh pamjet e kamerave të sigurisë të komisariatit të Fushë Krujës.

Alibeaj: Inflacioni me padi apo show ne prokurori nuk e shpëton dot Taulant Ballen nga pergjigja: pse qeveria e tij nuk shfaq çfarë përmbajnë kamerat e Policisë së Fushë Krujës.

Persa kohe qeveria mbulon te vërtetën, Taulant Balla nuk ka pse të ndjehet i fyer, kur ne i kujtojmë se ai ka marre pjese ne kercenimin me pistolete ne koke te nën komisar Emiljano Nuhut.

Qytetaret e kanë pare sesi ai po sillet si anetar i bandes se Fushe Krujes ne mbrojtje te Rrahman Rrajes dhe djalit te tij perdhunues.

Qytetaret nuk kane harruar se diten e pare te reagimit te tij, Taulant Balla quajti “idiotizem” perdhunimin e vajzes nga djali i kolegut te tij.

Loja me padi është e dale boje, njesoj si genjeshtrat e Taulant Yaris se ne 21 korrik ishte njehere ne inaugurim, njehere per peshk”.

Nga ana tjetër, Balla depozitoi sot një padi ndaj Alibeajt nën akuzën e shpifjes.