“A do arrestohet Saimir Tahir , pse votuat kundër SHBA?”, shqiptarët e Amerikës kryqëzojnë Pandeli Majkon

Prej disa ditësh ministri Pandeli Majko ndodhet në SHBA, aty ku po zhvillon takime me shqiptarët e diasporës.
Por teksa ka zhvilluar nëj takim me ta në Detroit, Miçigan, ai ka hasur në disa pyetje me “spec”.

Sipas kreut të Departamentit të Politikës së Jashtme në PD, Kreshik Çollaku, diaspora e ka pyetur Majkon për votën kundër SHBA-ve në OKB dhe arrestimin e Saimir Tahirit.

“Ish Nen Kryetari te Perndjekurve politik, Z Gjon Kaqaj , ven me shpatulla per murit, Perfaqesuesin e Edi Rames , Pandeli Majko

Diaspora shqiptare ne Detroit,SHBA ve me shpatulla pas muri ministrin.

Pse votuat kunder SHBA ?

Pse keni ringjallur simbolet e komunizmit ?

A do te arrestohet Saimir Tahiri ?”, shkruan Çollaku.