“42 të arrestuar”/ Alibeaj: Në Shqipëri, Edi Rama dhunon policinë!

Pas njoftimit të policisë për procedimin e 60 protestuesëve për aktet e dhunës ndaj punonjësve të Policisë dhe institucioneve shtetërore në protestën e djeshme të opozitës, ndër ta 42 të arrestuar, ka reaguar Ish-Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, duke theksuar se nuk ka njeri në Shqipëri që i ka dhunuar më shumë policët se sa Edi Rama:
“Edi Rama i ka kthyer ata në shërbim të krimit, roje dhe punonjës ngarkim shkarkimi të hashashit, heroinës dhe kokainës,” thekson Enkelejd Alibeaj në reagimin e tij përmes rrjetit social Facebook duke siguruar se policia që drejtohet nga të inkriminuar do të çlirohet bashkë me gjithë popullin nga zgjedha e krimit dhe të korruptuarit.
Ndryshe nga kjo qeveri që, kur ishte në opozitë, dhunonte policinë, Lulzim Basha dhe PD në çdo protestë kanë qenë në mbrojtje të policëve me thirrje të hapura dhe me veprime konkrete, konstaton Ish-Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, edhe pse protestuesit janë dhunuar dhe provokuar vazhdimisht nga policë të infiltruar civile prej shefat e tyre të inkriminuar ndërsa sjellë edhe video-dëshmi nga protesta e 2 Qershorit kur lideri i opozitës bënë thirrje që të mos preken oficerët e policisë, duke parandaluar madje edhe përplasje serioze:
Ja postimi i plotë:
Nuk ka njeri ne Shqiperi qe i ka dhunuar me shume policet sesa Edi Rama duke i kthyer ata ne sherbim te krimit, roje dhe punonjes ngarkim shkarkimi te hashashit, heroines dhe kokaines.
Policia qe drejtohet nga te inkriminuar do te clirohet bashke me gjithe popullin nga zgjedha e krimit dhe te korruptuarit.
Policia eshte e popullit dhe jo kunder popullit, qeveria eshte e krimit kunder policise dhe popullit te saj. Populli eshte ne kembe per t’i kthyer dinjitetin dhe policise se shtetit, prandaj ne jemi me ta ne krah dhe mbrojtje te tyre.
Ndryshe nga kjo qeveri qe, kur ishte ne opozite, dhunonte policine, Lulzim Basha dhe PD ne çdo proteste kane qene ne mbrojtje te policeve me thirrje te hapura dhe me veprime konkrete, edhe pse protestuesit jane dhunuar dhe provokuar vazhdimisht nga police te infiltruar civile prej shefat e tyre te inkriminuar.