Monthly Archives

January 2023

SPAK-u çel hetimet për aferën McGonigal-Rama

SPAK NIS HETIMIN PËR RASTIN McGONIGAL PAS KËRKESËS SË GAZMENT BARDHIT/ PËR NEVOJA TË HETIMIT NA VENDOS NË DISPOZICION AKTET E DREJTËSISË AMERIKANE QË DISPONONI Pas skandalit të ish-zyrtarit të FBI McGonigal, deputeti Gazment…

Monika Kryemadhi thirret në SPAK

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, pritet të paraqitet sot në Prokurorinë e Posaçme. Raportohet se Kryemadhi do të dëshmojë për aferën me inceneratorin e Tiranës. Deputetja e PL-së do të jetë në Prokurori në orën 10:00.…

KOSOVA

Nga Nebil Çika * Ne vetëm duke pasur Kosovën mund të ngrehim një shtet që të jetë i denjë për këtë ëmër. Por ne Shqptarët e Shqipërisë së 13-ës, ne mentarët e Shqipërisë, nuk kemi bërë kurrgjë për të krijuar dogmën e Kosovës dhe për t'a…