Monthly Archives

November 2019

Bilanci i tërmetit , deri tani të paktën 21 viktima

Vijon të rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi sot në orët e para të mengjesit Shqipërinë, me një magnitudë 6.4 me epiqendër pranë Durrësit. Deri më tani bëhet fjalë, sipas të dhënave zyrtare për të paktën 21 persona…

Shqipëri, tërmet i fortë, të paktën 6 viktima

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi sot në orët e para të mengjesit Shqipërinë, me një magnitudë 6.4 me epiqendër pranë Durrësit. Deri më tani bëhet fjalë, sipas të dhënave zyrtare për të paktën 6 persona…

ARROGANCA E SEKTIT MAVI ME BANORET NE LETEM!

Nga Bujar Vreto Autokrati Balla me te emruarit e tij ne cdo nivel te komitetit ekzekutiv dhe ne institucionet e tjera, kaluan pushimet per se mbari ne vendet me te bukura panoramike te Shqiperis dhe ne atraksionet me te freguentuara te…

O me xhelatet ,o me viktimat z.President !

Nga Nebil Çika Ne vemendje te gjithë atyre te djathtëve qe e presin "shpetimin" nga Ilir Meta ! Sot Presidenti Ilir Meta dekoroi me medaljen Nderi i Komobit "Organizaten e Verenëve te Luftës Nacional Clirimatre " (komuniste ) Kjo…

PERPARA FËMIJËVE NDALUNI…!

Nga Lirim K. Nezha Lexova nga një miku im këtu në fb se në shkollen 9 vjeçare "Balil Pelari" të Orikumit bëhet propagandë e hapur pro komunizmit dhe "vlerave" të tij prej njerëzish të ftuar nuk e di me çfarë statusi në bisedë me nxënësit…

Shkarkimi i Muçit, Meta shpall vakancën

Në Shqipëri presidenti i Republikës shpalli sot vakancën për vendin e mbetur bosh në Gjykatën Kushtetuese, pas shkarkimit një ditë më parë, nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA, të anëtarit të kësaj Gjykata Besnik Muçi. Zëri i…