Monthly Archives

September 2019

Fitorja spektakolare e Sebastian Kurz

Enver Bytyçi Sebastian Kurz siguroi në zgjedhjet e sotme 71 mandate deputetësh, rreth 7 përqind më shumë se në legjislaturën e kaluar të ndërprerë për shkak të skandalit të liderit të partisë në koalicion FPO. Partia Popullore…

Ne jemi amaneti !

Nga Nebil Çika * Jam shumë krenar që jam sot në këtë nderim që u bëjmë martirëve të masakrës së 75 viteve më parë, që është një nga masakrat më ët mëdha të luftës së dytë botërore në Shqipëri. Kjo nuk është masakra e vetme, por është më…

Deligjitimimi Emotiv i Argumentit

Alban Bala Greta Thunberg, 16 vjecarja suedeze qe prej nje viti ka marre nje rol te spikatur si aktiviste e mjedisit, mbajti nje fjalim te rendesishem ne Samitin per Klimen ne Kombet e Bashkuara kete jave. Fjala e saj vuri edhe me shume…

ARRSH: Rrëshqitje dheu dhe gurësh në akset rrugore

Nata e mbrëmshme është shoqëruar përsëri me reshje të dendura shiu në të gjithë territorin. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën apel të gjithë drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes, të ulin shpejtësinë të respektojnë sinjalistikën dhe…