Monthly Archives

February 2019

Ja pse vjen Flenkestein ne Tirane

https://www.facebook.com/boldnews.al/videos/2240184316239821/ ZOTI KNUT MOS U TUT ----------------------------------------- Flenkeschtein tu befte nena Sa bukur te vente kenga Keput nja dy tre te renda Dy tre pordhe e dy tre fenda…

Monika nuk mjafton!

Nga Nebil Çika Opozita pas dorëzimit të mandateve të deputeteve është futur në rrugën pa kthim të rrëzimit me çdo kusht të kësaj qeverie që, sipas saj dhe shumicës së shqiptarëve, po e çon vendin në katastrofë. Protesta popullore duket…

Ndërpritet në mes pa marrëveshje takimi Trump-Kim

Është ndërprerë në mes dhe pa asnjë rezultat takim i dytë mes presidentit Trump dhe atij të Koresë së Veriut. Takimi u zhvillua në kryeqytetin e Vietnamit kishte për synim denuklearizimin e Koresë së Veriut. Zyrtarisht thuhet se bisedimet…

Xhelatët e kumunizmit po riciklohen

Nga Lulzim BASHA 68 vjet më parë, në një akt të pastër terrori, me një vendim të Byrosë Politike të Partisë Komuniste, 22 intelektualë shqiptarë u pushkatuan, pa gjyq. Diktatori komunist e paraqiti terrorin e partisë si një akt të…

Hakmarrja e Hashim Thaçit

Nga  Enver Bytyçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dha edhe një dëshmi për hakmarrjen e tij politike. Në qershor të vitit të kaluar dërgoi Inspektoriatin e Punës në Universitetin "Ukshin Hoti" të Prizrenit për të kontrolluar…