Monthly Archives

April 2018

McLuhan, babai i fshatit global

Kanadezi gjenial pa dhe kuptoi i pari sa dhe çfarë ndryshimesh do t’i sillnin mjetet e reja të komunikimit socialitetit njerëzor. Leksioni i tij i aplikohet edhe Internet & co. Drejtori aktual i McLuhan Program at Toronto University na…

Presidenti Trump pret kancelaren gjermane Merkel

Presidenti amerikan Donald Trump priti të premten kancelaren gjermane Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë. Ai e falënderoi kancelaren për mbajtjen e "presionit maksimal" ndaj regjimit të Koresë së Veriut në përpjekjet për t'i…