Monthly Archives

December 2017

E keqja e madhe e shqiptarit

Nga Adriatik R.DOST Ngrehu Konice nga varri... ...tek ke thene aq bukur e mencurisht se e keqja shqiptarit ..i vjen nga shqiptari... Mire gjithe vitin ju a sollen Shqiperise e shqiptareve ne maje te…

Euforia e Prokurorise qe qesh me vettingun…

Nga Basir Çollaku Nuk duhet fort eufori per levizjet e para te Prokurores, zonjes Arta Marku. Duhet pritur çfare do te bejne. Jemi ne levizje brenda sistemit. Fusha le Tiranen por shkon ne Prokurorine e Pergjithshme... Sigurisht emerimet…

Varrezat greke, pushtimi i heshtur i Epirit te Veriut

Nga Nuri Dragoi Shteti helen pushtoi “Epirin e Jugut” dhe tani i është lëshuar “Epirit të veriut”. Si në Epirin e jugut dhe atë të veriut, ata ndoqën të njëjtën taktikë. Hynë si bujq për të punuar tokat e bejlerëve shqiptarë, tërhoqën…

59 MINUTA ME LULZIM BASHËN.

Nga Agim Xhafka Që prej një jave kisha fiksuar një takim me kryetarin e PD-së. Do e bëja më dt 27 dhjetor ora 10 e 30. Para se të shkoja tek zyra e tij piva kafe me ca shokë të mij dhe u kërkova të më sugjeronin ca piketa pér bisedën që…